З приходом весни різко починається масова торгівля первоцвітами. На жаль, завжди є ризик купити квіти, які занесені в Червону книгу України. Але щоб постаратися  уникнути цього, в Києві стартує Всеукраїнська акція охорони первоцвітів.

У столиці будуть працювати спеціальні патрулі для попередження продажу рідкісних рослин. Про це повідомляє з посиланням  прес-служба мерії Києва.

В Україні заборонено торгувати первоцвітами, які занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Серед таких   підсніжник звичайний, крокус, тюльпан дібровний, пролісок сибірський, сон-трава, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий та інші.

крокуси, скріншот з відео
крокуси, скріншот з відео
крокуси,скрін з відео

Популярні новини зараз

Тест позитивний: двомісячна дитина депутата Ганни Скороход захворіла на Covid-19

Київ перетворився на кладовище домашніх тварин після дезінфекції, Кінгу таке і не снилося

Головне за день понеділка, 6 квітня: продукти різко подорожчали, банк краде гроші з карток, а українців лікують в онлайні

Привіт із 80-х - секретний рецепт кабачків, про який знали тільки в СРСР

Показати ще

 У Києві будуть формувати мобільні патрульні групи з охорони і збереження первоцвітів. Також влада закликає городян відмовлятися від купівлі первоцвітів,і цим заохочувати їх збір і продаж. Адже купуючи такий букетик біля  станцій метро або на зупинках громадського транспорту, ми навіть не замислюємося, що так знищуємо природу. А одна вирвана квітка виду «пролісок» — це вкрадена життя у 45 паростків.

Незаконний збір і збут первоцвітів заборонений Законом України «Про Червону книгу України» і статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Торгівля первоцвітами карається штрафом від 1700 гривень до 3655 гривень.

 

Нагадаємо, раніше  Киян суворо покарають за покупку первоцвітів, - забудьте про підсніжники

Як повідомляє портал «Знай.ua»  Зима грає з Запоріжжям в "12 місяців": в центрі випав сніг, на околиці – зацвіли проліски

Також «Знай.ua» писав, що  Чорнобильська зона ожила і вкрилася квітами, фото аномалії виклали в мережу