Цього сезону українці відчувають суттєве зростання цін на овочі борщового набору. Причина — несприятливі погодні умови та зменшення врожайності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа
«Площі під овочами були достатні, але через спеку в липні врожайність впала. У багатьох господарствах вдалося зібрати менше половини від запланованого», — зазначає експерт.
Проблеми торкнулися й фруктів: високоякісні яблука подорожчали на 50% через літню посуху. Схожа ситуація спостерігається на ринку тепличних овочів.
Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка пояснює, що значна частина овочів та фруктів з відкритого ґрунту цього року зіпсована через екстремальні температури.
«Багато агрокомпаній не мають доступу до систем зрошування, і це стало ключовою проблемою. Зараз огірки та томати дорожчі на 40%, ніж торік, причому основну частину Україна імпортує», — розповідає аналітик.
Експерти попереджають, що ціни на овочі продовжать зростати до весни. Якщо українцям є де зберігати продукти, вони радять купувати їх завчасно.
«Ціни на борщовий набір традиційно зростають у березні-квітні, коли у сховищах закінчуються запаси якісної продукції. Це стосується й цибулі, яка може подорожчати до квітня, оскільки перший врожай ми зазвичай отримуємо лише на початку літа», — коментує Олександр Хорев.
Також імпорт, який покриває дефіцит навесні, зазвичай дорожчий через девальвацію гривні. А війна та високі ціни на енергоносії роблять вирощування тепличних овочів у прохолодний сезон економічно невигідним.
Нагадаємо, 378 грн за пачку в 200 грам: супермаркети змінили ціни на каву, молоко та вершки
Раніше ми розповідали, що гаманці спорожніють: до подорожчання продуктів можуть додатись нові тарифи на транспорт