У серпні 2024 року в Словаччині вступили в дію нові правила, що спрощують процедуру отримання тимчасового захисту для українців. Тепер оформити цей статус стало легше, оскільки подавати документи можна в будь-якому відділенні поліції, яке займається справами іноземців. Про ці зміни повідомляє видання "Новини зі Словаччини".

З 6 серпня українці можуть звертатися до будь-якого відділення поліції у справах іноземців для подачі заяви на тимчасовий захист. Раніше для цього необхідно було їхати до Центру допомоги в Братиславі, але тепер процес став більш доступним завдяки передачі цих функцій регіональним відділенням.

Українські біженці, скріншот з відео
Українські біженці, скріншот з відео

Щоб подати заявку на тимчасовий захист, необхідно попередньо зареєструватися. Це можна зробити онлайн через спеціальну систему бронювання, яка дозволяє обрати зручну дату та час, уникнувши черг і зекономивши свій час. Важливо пам'ятати, що на одну обрану дату можна записатися лише одній людині.

Процес подачі заявки складається з кількох кроків:

Популярні новини зараз
Путін оголосив про масштабне збільшення чисельності армії Прогноз погоди на кінець вересня: коли в Україну прийдуть перші заморозки Три категорії пенсіонерів, кому піднімуть виплати З 1 жовтня платіжки за світло зміняться
Показати ще
  • Онлайн-реєстрація: виберіть зручний для вас час через систему бронювання.

  • Відвідування відділення: приходьте у вибране вами відділення поліції в зазначений час.

Процедура оформлення тимчасового захисту тепер доступна лише два дні на тиждень — у вівторок та четвер. На території Словаччини працюють 13 відділень поліції у справах іноземців, які знаходяться в таких містах, як Братислава, Кошице, Трнава, Пряшів та інших.

Ці нововведення покликані спростити процес отримання тимчасового захисту для українців, які вимушені були залишити свою країну через війну. Зміни допоможуть пришвидшити отримання необхідних документів і полегшити адаптацію в нових умовах життя.

Нагадаємо, Виплати українцям у Польщі скасовано: на що тепер будуть жити

Раніше ми розповідали, що Швейцарія зачиняє двері перед кожним третім українцем: кому можуть відмовити у тимчасовому захисті

Також, Нідерланди скоротили виплати українським біженцям: хто може втратити щомісячну допомогу