Мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію – 15 років. Якщо людина має менше стажу, то замість пенсії їй виплачуватимуть соціальну допомогу. Про це йдеться у матеріалі "24 Каналу".

Вийти на заслужений відпочинок в Україні можна у віці 60, 63 чи 65 років, залежно від кількості набутого стажу. У 2024 році це від 15 до 31 року стажу. До 2028 року вимоги до стажу для пенсії у 60 років зростатимуть на 12 місяців. Тобто вже у 2025 році знадобиться не 31 рік, а 32 роки стажу.

Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook
Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook

Якщо українець не накопичив і 15 років страхового стажу до 65 років, він не має права на пенсію. Замість неї нараховуватиметься державна соціальна допомога.

Розмір соціальної пенсії є різницею між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність та середньомісячним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за останні пів року. При цьому сума виплати не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі це 3028 гривень.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Ця соціальна виплата не призначається автоматично. Літня людина має звернутися до органів соцзахисту за місцем прописки або фактичного проживання для подання відповідної заяви.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, деякі українці можуть достроково оформити пенсію – хто піде на відпочинок насамперед.

Також наш портал інформував, трудова книга може стати недійсною – українцям підказали, що обов'язково зробити, щоб не втратити стаж.

Крім того, ми писали, субсидіанти можуть не розраховувати на гроші: у Мінсоцполітики попередили громадян.