Кабінет міністрів України ухвалив важливе рішення щодо пенсій українців. Що буде із виплатами, розповів член фінансового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк у своєму telegram.

Уряд затвердив Бюджетну декларацію на 2025-2027 роки. Згідно з документом, офіційно встановлено дату щорічної індексації пенсій – 1 березня.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Таким чином, найближчими роками українці можуть розраховувати на щорічне підвищення пенсійних виплат.

Крім того, уряд планує впорядкувати систему пенсійного забезпечення з метою посилення справедливості та визначення єдиних підходів до нарахування пенсій для всіх категорій українців.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Варто нагадати, що в уряді обіцяли запустити пенсійну реформу у 2024 році. Вона мала зрівняти старі та нові пенсії, а також довести рівень виплат пенсіонерам до 30-50% середньої зарплати.

Отримання пенсії. Фото: скрін youtube
Отримання пенсії. Фото: скрін youtube

Однак нардеп Ярослав Железняк повідомив, що запуск пенсійної реформи відкладається на невизначений термін. Згідно з оновленим Меморандумом Міжнародного валютного фонду, запровадження другого рівня пенсійної системи буде можливим, коли це дозволять економічні умови в Україні.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсію можуть не виплачувати по 2 місяці: у ПФУ розповіли, як повернути гроші.

Також наш портал інформував, влітку українці можуть втратити законні пенсії: список документів, які важливо показати у ПФУ.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, чи можна прискорити отримання пенсійних виплат в Україні: спробувати цей спосіб може кожен.