Ціни на продукти у липні зміняться, але швидше за все, у позитивний для українців бік. Про це заявив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі "Новини Pro".

Економіст запевняє, що у липні не відбудеться істотних змін у цінах на продукти харчування. Щобільше, є висока ймовірність, що деяка їжа стане доступнішою.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

У середині літа торговельні мережі планують знизити ціни на окремі товари, зокрема сезонні овочі. Очікується, що їхня вартість буде нижчою, ніж у травні та червні.

"У липні ціни на овочі можуть бути навіть нижчими порівняно з травнем та червнем 2024 року", - прогнозує експерт.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Овочі в супермаркеті, скріншот: YouTube
Овочі в супермаркеті, скріншот: YouTube

Крім того, Олег Пендзин заявив, що українці можуть не хвилюватися з приводу раптового подорожчання таких основних продуктів, як хліб та молоко. За його прогнозами, цінники у липні залишатимуться стабільними.

Хліб у супермаркеті. Фото: скрін youtube
Хліб у супермаркеті. Фото: скрін youtube

Як вплине на ціни відключення світла

Олег Пендзин підкреслює, що підприємства, які виробляють продукти, забезпечені безперебійним електропостачанням, оскільки воно є критично важливим для них. Перебої з електроенергією, за словами фахівця, не вплинуть на вартість соціально значущих продуктів, наприклад хліба.

"Людей не потрібно лякати тим, що, наприклад, вартість хліба зросте на 20%. Це не більше, ніж бажання виробника продати свій товар дорожче", - заявив економіст.

Раніше портал Знай повідомляв, смачно поїсти тепер надто дорого: супермаркети встановили нові ціни на буженину, сир та ковбасу.

Також наш портал інформував, ціни пригнічують апетит: супермаркети змінили вартість сосисок, ковбасок та бекону.

Крім того, ми писали, полиці у магазинах спорожніють? Чому хліб може стати дефіцитним продуктом.