19 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, який зачіпає працівників в умовах воєнного стану. Суть у тому, що тепер буде можливість перевіряти роботодавців на мобінг – на психологічне насильство на роботі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе важливий крок для захисту трудових прав, особливо за таких непростих часів.
Чому це важливо?
Під час війни не лише страждає інфраструктура та виробництво, а й порушується нормальне функціонування трудових відносин. Лише за 2023 рік Державна служба з питань праці отримала 553 скарги на мобінг – цькування на робочому місці.
Мобінг – це коли роботодавці чи колеги психологічно чи економічно тиснуть на співробітника, принижуючи його гідність та професійну репутацію, що може призвести до звільнення.
Що пропонує законопроект?
Законопроект №11044 дозволяє проведення позапланових перевірок з питань мобінгу за заявами працівників чи профспілок. Державна служба з питань праці та її територіальні органи зможуть перевіряти як юридичні, так і фізичні особи, які використовують найману працю.
Перевірки стосуватимуться:
- Наявність неоформлених трудових відносин
- Випадки мобінгу
- Законність припинення трудових договорів
Чому це потрібно?
Під час виступу у парламенті Гришина розповіла, що в Україні спостерігаються масові порушення прав працівників через мобінг. Це явище торкається всіх – чоловіків та жінок, молодих та досвідчених співробітників, як у державному, так і у приватному секторі.
Крім того, голова комітету Третьякова зазначила, що до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надходить безліч скарг від громадян на порушення їхнього права на соціальний захист.
Це стосується як матеріального забезпечення за тимчасової втрати працездатності, так і виплати допомоги за рахунок державного страхування.
Що далі?
Якщо законопроект буде остаточно прийнято, Державна служба з питань праці отримає більше повноважень щодо позапланових перевірок, що дозволить більш ефективно захищати права працівників та боротися з мобінгом на робочих місцях.
Також наш портал повідомляв, українцям "намалювали" великі доходи, але цього ніхто не помітить: на що дивиться влада
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що влада "не хоче", щоб українці виходили на пенсії зарано: у чому проблема
Вам варто дізнатися, як захистити права підлітків під час працевлаштування