Україна дозволяє домогосподарствам мати власні вітрові електростанції як резервне джерело енергії. Закон дозволяє установлювати такі станції без спеціального дозволу, якщо їх потужність не перевищує певних меж.

Це означає, що автономні вітрові електростанції, що обслуговують лише одне господарство і не підключені до загальної мережі, можуть бути встановлені без особливих формальностей.

енергетика, вітряні генератори
енергетика, вітряні генератори

Держава також надає фінансову підтримку у вигляді доступних кредитів для покупки та встановлення альтернативних енергетичних установок, включаючи вітрові електростанції.

Однак, установка гібридних систем (які включають енергію вітру) складніша справа з точки зору отримання фінансування через специфічні умови законодавства.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

фото Getty Images
Сонячний панелі вітрогенератори зелена енергетика // фото Getty Images

При цьому, варто враховувати вимоги безпеки, які стосуються встановлення вітрових електростанцій. Наприклад, обладнання повинно мати відповідні сертифікати, а вітряки не повинні перевищувати певний рівень шуму або висоти над землею без відповідної оцінки впливу на довкілля.

Таким чином, хоча можна встановлювати вітрові електростанції для власних потреб в Україні без особливих дозволів, важливо дотримуватися законодавчих вимог і стандартів безпеки, щоб уникнути проблем з контролюючими органами і зберегти середовище.

Нагадаємо, українцям пропонують подбати про своє електропостачання: допоможуть грошима

Раніше ми писали про те, що відключення світла в Україні: скільки доведеться жити з графіками

Вам буде цікаво дізнатися електроенергії стане більше, але про тепло взимку українцям варто забути