Виїзд за кордон для пенсіонерів може призвести до тимчасового припинення виплат пенсій. Це стосується як тих, хто виїхав на постійне місце проживання за межі України, так і тих, хто одержав тимчасовий захист через війну.

Проте існують способи відновити виплату пенсій у таких випадках, але пенсіонеру доведеться вжити певних кроків та подати відповідну заяву до ПФУ, інакше виплати залишаться призупиненими.

Пенсіонер з грошима в руках
Пенсіонер з грошима в руках

Передбачено кілька підстав для зупинення пенсійних виплат. Наприклад, якщо пенсія призначили з документів, містять недостовірну інформацію; у разі смерті отримувача; якщо пенсіонер не отримував виплат протягом півроку. І насамкінець, якраз таки, якщо пенсіонер поїхав за кордон на постійне місце проживання, і країна його перебування не уклала з Україною відповідного пенсійного договору.

Щоб поновити виплату пенсії, необхідно подати заяву про поновлення виплат до Пенсійного фонду.

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

У разі виїзду на постійне місце проживання за кордон до заяви слід додати такі документи:

  • закордонний паспорт з відміткою про виїзд на постійне місце проживання;
  • паспортний документ іноземця або документ, що засвідчує особу без громадянства;
  • документ про зняття з реєстрації місця проживання (перебування) в Україні через виїзд на постійне місце проживання за кордон.

Якщо виїзд тимчасовий, то копії паспорта, документа про набуття статусу біженця та оригінал документа з консульської установи про те, що пенсіонер живий.

Нагадаємо, чи вистачить на старість після пенсійної реформи: українцям розкрили правду

Як повідомляв "Знай.uа", пенсіонерів хочуть позбавляти водійських прав: кому загрожують обмеження

Знай.ua писав, пенсіонерам пообіцяли жалюгідну надбавку: вистачить на кілька буханців хліба