Українці, які планують замінити газову плиту, можуть зіткнутися з серйозними наслідками для гаманця. Чому газовики можуть оштрафувати та навіть перекрити вентиль, розповіли фахівці проєкту "ГазПравда".

Якщо виникла потреба встановити нову газову плиту або варильну поверхню, то в жодному разі не можна робити це самостійно або звертатися за допомогою до "універсальних майстрів".

Газова плита. Фото: скрін youtube
Газова плита. Фото: скрін youtube

Виконувати такі роботи мають право виключно працівники оператора газорозподільних мереж за попередньою заявкою споживача.

Газовики попереджають, що самостійно встановлювати газові прилади не лише небезпечно для життя, а й досить дорого для гаманця.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Тож якщо самостійно встановити обладнання не погодивши з оператором ГРМ, то домогосподарство як мінімум ризикує залишитися без газу. За таке порушення можуть перекрити вентиль.

Газова служба. Фото: скрін youtube
Газова служба. Фото: скрін youtube

Але на цьому покарання для порушника може не закінчитися. На додаток є ризик отримати штраф, якщо було встановлено потужніше обладнання, ніж передбачено проєктом.

Який розмір штрафу?

Розмір штрафу може змінюватись в залежності від типу обладнання та обсягу споживання газу. За певних обставин сума штрафу може сягнути половини річного споживання.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, якщо прострочили платіж за доставку: "Газмережі" попередили споживачів.

Також наш портал інформував, як відключення світла можуть вплинути на газопостачання: "Газмережі" попередили українців.

Крім того, ми писали, запам'ятайте, а краще запишіть: "Газмережі" дали важливу інструкцію для споживачів.