Україна поринула у темряву, оскільки країною другий день поспіль прокочуються відключення електроенергії.

Постачальники були змушені опублікувати графіки аварійних відключень електроенергії у містах та селах, внаслідок чого домогосподарства залишалися без електрики на кілька годин поспіль. Масований російський ракетний удар у березні вже віщував відновлення відключень електроенергії для споживачів після ударів по Дніпровській ГЕС та кільком теплоелектростанціям.

Тарифи на електроенергію, енергетика / фото: Pixabay
Тарифи на електроенергію, енергетика / фото: Pixabay

Експерти попереджали , що очікуваний пік споживання електроенергії відбудеться наприкінці травня або навіть у середині червня, оскільки підвищення температури призведе до широкого використання кондиціонерів.

Проте чималу роль відіграло раптове похолодання в травні. Навіть не досягнувши пікових рівнів споживання, "Укренерго" довелося здійснювати відключення споживачів через значний дефіцит електроенергії в електромережі. Аварійні відключення є наслідком величезних проблем. Удари по Дніпровській ГЕС та кільком теплоелектростанціям вивели з енергосистеми 8 ГВт потужності.

Популярні новини зараз
Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Лічильник електроенергії. Фото: скрін youtube
Лічильник електроенергії. Фото: скрін youtube

Останнім часом виробництво електроенергії сонячними електростанціями знизилося через похмуру погоду, а нижчі температури змусили споживачів більше покладатися на електричне опалення. В даний час в енергосистемі спостерігається дефіцит 2-2,5 ГВт, що практично відповідає виробничій потужності Рівненської АЕС.

Експерти, на жаль, не мають оптимістичних сценаріїв на найближче майбутнє, прогнозуючи, що графіки відключень електроенергії для українців збережуться протягом червня та липня.

Загалом експерти прогнозують складну ситуацію в енергосистемі не лише на найближчі три місяці, а й на найближчі два, а то й три роки...

Нагадаємо, не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світ

Як повідомляв "Знай.ua", у темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світ для простих українців зростуть до 4,8 грн.

Знай.ua писав, рахунки за світло стануть менше: хто зі споживачів зможе віддавати скромніші суми