Частина українців може знизити витрати на житлово-комунальні послуги, зокрема, менше платити за централізоване водопостачання. Що для цього потрібно, розповіла експерт із ЖКГ Кристина Ненно у коментарі "24 Каналу".

Побутові споживачі можуть менше віддавати за воду та каналізацію. Для цього необов'язково мати пільги чи оформляти субсидію. За словами експерта, достатньо змінити деякі звички та раціональніше використовувати ресурс.

Платежки за воду. Фото: скрін youtube
Платежки за воду. Фото: скрін youtube

Мова не про тотальну економію та відмову від душу чи прання одягу. Прості рекомендації допоможуть не лише зменшити рахунки за воду, а й комфортно жити.

Перше, що потрібно зробити – перевірити всю сантехніку на справність. Унітаз, що протікає, це марна витрата близько 72 тисяч літрів води на рік. Якщо підтікає кран, це мінус до 200 літрів води на добу і до 6 тисяч літрів на місяць.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Водопостачання. Фото: скрін youtube
Водопостачання. Фото: скрін youtube

За можливості слід купувати економічну сантехніку. Наприклад, можна заощаджувати до 15 літрів води на день, якщо встановити унітаз із двома режимами зливу.

Зменшити споживання води до 500 літрів на місяць можна, якщо трохи прискорити ухвалення душу - всього на 1 або 2 хвилини. Також не варто тримати відкритим кран під час чищення зубів. За три хвилини у каналізацію піде великий обсяг води.

Лічильники води / фото: скріншот Youtube
Лічильники води / фото: скріншот Youtube

Ще зменшити рахунки за воду допоможе такий простий "девайс", як розпилювач на крани на кухні та ванній. Важливо використовувати всі ці поради у комплексі і тоді місячна платіжка приємно порадує.

Раніше портал Знай повідомляв, стане вибір між їжею та водою: на українців чекає новий удар по кишені.

Також наш портал інформував, тарифи на централізоване водопостачання: чи зміниться ціни на початок літа.

Крім того, ми писали, українцям почали масово "відрізати" воду у квартирах: перепідключити не так вже й просто.