З 1 червня внутрішньо переміщені особи отримають новий вид допомоги, який допоможе вирішити одну з найбільш гострих проблем – житлову. Міністерство соціальної політики України оголосило про надання субсидії на оренду житла для цієї категорії населення.

Внутрішньо переміщеним особам, які змушені винаймати житло, буде надана субсидія на його оренду. Це важливий крок для полегшення життя ВПО, оскільки проблема з житлом є для них однією з найбільш актуальних.

Допомога ВПО, скріншот: YouTube
Допомога ВПО, скріншот: YouTube

Експериментальний проєкт планується реалізувати упродовж двох років. Особливістю є те, що розмір субсидії буде розраховуватися відповідно до вартості оренди житла в конкретному регіоні проживання ВПО.

Згідно з дослідженням, проведеним аналітичною компанією CEDOS за підтримки Ради Європи на замовлення Міністерства соціальної політики, вартість оренди житла в різних регіонах України суттєво відрізняється. Найвищі ціни зафіксовані в Києві та Закарпатті, тоді як найнижчі - у Чернігівській, Сумській, Харківській та Херсонській областях.

Популярні новини зараз
Українцям готують новий комунальний платіж: за що доведеться доплачувати з 1 червня Ні чим не погидують: в ухилянтів-боржників відбиратимуть останнє, в тому числі і особисті речі В якому випадку можна відмовитись від повістки: юрист пояснив тонкість мобілізації Лафа скінчилася, дострибалися: 9 причин, чому українці не отримають субсидію у 2024 році
Показати ще

При розрахунку розміру субсидії на оренду житла для ВПО враховуватимуться кількість членів сім’ї, які орендують житло, а також прибутки сім’ї. Це дозволить забезпечити справедливий та індивідуальний підхід до кожного випадку та забезпечити належну допомогу тим, хто цього потребує найбільше.

При розрахунку розміру субсидії на оренду житла для ВПО враховуватимуться кількість членів сім’ї, які орендують житло, а також прибутки сім’ї.

Міністерство соціальної політики України планує розширити круг отримувачів субсидії.на арендоване житло. Якщо спочатку вона надаватиметься лише внутрішньо переміщеним особам, то з часом - і іншим громадянам, які теж потребують допомоги в оренді житла.

Нагадаємо, Платитимуть ще півроку: хто повторно отримає допомогу

Раніше ми розповідали, що Українцям суттєво збільшують субсидії: з чим це пов'язано