В Україні діє вільний обмін валют без обмежень. Однак, якщо сума вашої операції перевищує 400 000 гривень в еквіваленті, вам потрібно буде пройти ідентифікацію та надати документи, що підтвердять походження коштів.

Це випливає із роз'яснення, опублікованого на сайті ПриватБанку. За даними ПриватБанку, операції з купівлі іноземної валюти у клієнтів здійснюються без обмежень.

Банківська карта / фото: Freepik
Банківська карта / фото: Freepik

Однак, якщо сума валюти, що купується, перевищує встановлений ліміт, клієнту необхідно надати документи про походження коштів і пройти ідентифікацію.

Популярні новини зараз
Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс
Показати ще

Також варто враховувати, що зняття готівки з валютної картки в Україні та за її межами зазнає певних обмежень, встановлених Національним банком України.

Наприклад, з картки українського банку можна зняти не більше 100 000 гривень на день у гривні та до 100 000 гривень на еквіваленті на день з валютних рахунків.

Курс валют
Курс валют

Ці обмеження також поширюються на зняття коштів за межами України:

  • не більше 50 тисяч гривень в еквіваленті на місяць із гривневих рахунків;
  • 12 500 гривень в еквіваленті на сім календарних днів з 21 липня 2022 року, раніше цей ліміт встановлювався на місяць;
  • до 100 тисяч гривень в еквіваленті на день із валютних рахунків.

Таким чином, перед проведенням операцій з валютою варто ознайомитися з чинними правилами та обмеженнями, щоб уникнути неприємних ситуацій та затримок.

Раніше ми писали, ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карт: як уникнути затримок з виплатами