Рішення про збереження збиткового пільгового тарифу на електроенергію для населення до 31 травня викликало жвавий інтерес громадськості. Щоб оцінити значимість цього рішення, член Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк вирішив розібратися, що включає зазначена цифра.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗагалом тариф на електроенергію для населення включає кілька складових: сама енергія як товар, послуги постачальника, послуги передачі енергії та податки.
Так от, якщо ми подивимося на складові цього тарифу:
- З 8 до 20 копійок за кіловат-годину – це тариф на послуги постачальника універсальних послуг (енергозбут).
- 52 копійки – це тариф на послуги з передачі енергії, встановлений Укренерго.
- З 1,30 до 2,63 грн. – це тариф на послуги з розподілу, який встановлюється обленерго.
- Плюс до цього додається податок ПДВ у розмірі 20%.
Якщо взяти середнє значення всіх цих складових, то ми отримаємо, що лише доставка кіловат-години електроенергії від електростанції до квартири коштує близько 2,83 грн з урахуванням ПДВ. І це без урахування вартості самої електроенергії як товару.
Цікаво, що торік тариф для населення підвищували не так через збільшення вартості генерації енергії, як для покриття зростання витрат на доставку (передачу) енергії.
Таким чином підвищення тарифу йшло на оплату послуг з транспортування електроенергії, а сектор генерації енергії залишився практично без змін.
Проте, за словами Святолава, вартість електроенергії на ринку зараз значно вища – від 3 до 6 гривень за кіловат-годину, і це без урахування доставки та податків.
Вот мнение граждан и Олега Попенко на мнение Павлюка:
Крім того, Знай.ua повідомляв, що у українців готують до зростання тарифів на електроенергію
Також наш портал інформував, що у українців переконують, що платити за електроенергію дорожче – це краще