Контролери при знятті показників лічильника світла не завищують даних, адже енергокомпанія сама зацікавлена ​​у правильному нарахуванні обсягів спожитої електроенергії. Також і з іншого боку, це приносить користь самим споживачам - у такий спосіб постачальник може знайти помилки у нарахуванні обсягів спожитого ресурсу.

Про це повідомили у ДТЕК Дніпровські електромережі.

Лічильник світла, скріншот: Facebook
Лічильник світла, скріншот: Facebook

Там пояснили, що при фіксації показників контролер:

вносить дані до програми на смартфоні або планшеті;

Популярні новини зараз
ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять "Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ F-16 для України можуть обернутися кошмаром для наших пілотів: як їм потрібно буде літати Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача
Показати ще

робить фото лічильника, що завантажується у систему для верифікації показів.

"Міф – контролер завищує/вигадує дані лічильника. Щоправда – завдання контролера полягає у фіксації фактичних даних, щоб на їх основі можна було провести аналіз. Адже енергокомпанія сама зацікавлена ​​у правильному нарахуванні обсягів спожитої електроенергії", – йдеться у повідомленні.

При цьому підкреслюється: якщо у споживача все ж таки виникли сумніви в даних, зафіксованих контролером, він може залишити заявку на їх повторне контрольне зняття. Після чого разом із фахівцем: стежити за процесом; перевірити дані, які той вніс у спеціальний додаток.

Навіщо проводять контрольне зняття показань лічильника

Метою контрольного зняття показників, зазначили енергетики, є їх фіксація на лічильнику споживача. Робиться це для того, щоб потім фахівці енергокомпанії могли звірити ці дані з тими, що їх клієнт передавав востаннє.

"Це дозволяє проаналізувати електроспоживання та знайти помилки у нарахуванні обсягів. Якщо такі були", – пояснили енергетики.

Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК
Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК

Як знімати показання лічильника світла

Водночас, своєчасна передача показань лічильників електроенергії допоможе уникнути проблем із комунальниками – зокрема, появи заборгованості з оплати чи дописування "зайвих" обсягів спожитих послуг. Дані обов'язково потрібно "здавати" до 3 числа кожного місяця. Не менш важливо і правильно знімати показання лічильників – що, як показує практика, багатьох ставить у скрутне становище.

Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК
Дані лічильника світла, скріншот: ДТЕК

Механічний лічильник електроенергії

При використанні такого апарату просто переписати 5 чорних цифр. Червоні цифри не потрібно записувати.

Електронний лічильник електроенергії

Правила аналогічні. Однак у таких лічильниках перша група цифр (потрібні саме вони) не виділяється кольором. Тому потрібно записати число до коми.

Двотарифний лічильник

Також можна встановити двотарифний лічильник "день-ніч", який дозволить платити за спожиту вночі електрику вдвічі менше. Справа в тому, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу. Так:

ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;

Вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.

Наразі в Україні діє тариф 2,64 грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 1,32 грн/кВт*год.

Після встановлення та програмування такого лічильника постачальник електроенергії укладає зі споживачем договір і в особистому кабінеті з'являється розподіл на зони. Двотарифний лічильник електроенергії прямо на своєму екрані індексує "день" та "ніч" особливими відмітками. Коди можуть відрізнятись в залежності від виробника. Найпопулярніші:

Т1 – день, Т2 – ніч;
Е1 та Е2
Т11 та Т12;
5.8.1 та 1.5.8.2.

Втім, на приладі можуть бути інші індекси. У такому випадку доведеться дізнаватися про їх розшифровку – зазвичай ця інформація знаходиться на сайті виробника.

Щоб переключити значення зі "дня" на "ніч" чи навпаки, потрібно натиснути велику кнопку. Іноді вона підписана як "Перегляд" або "Введення".

Лічильник світла, скріншот: YouTube
Лічильник світла, скріншот: YouTube

Облік електроенергії за кожною добовою зоною відображається послідовно. Тобто абоненту потрібно просто почергово записати значення за тарифами "день" та "ніч" – нічого складати чи забирати не потрібно. Самостійно середньодобовий тариф визначати також не потрібно! Його розрахує постачальник електроенергії після подачі показань щодо кожної із зон.

Щоб передати показання двотарифного електролічильника, потрібно записати лише цифри до коми. Потім їх слід вписати у відповідні графи в особистому кабінеті на сайті постачальника.

Нагадаємо, скоро ви платитимете більше: які комунальні тарифи подорожчають до літа на 30%.

Раніше повідомлялося, нові тарифи на електроенергію: скільки заплатимо за кВт/год у травні.

Також, вистачить на газ, світло та воду: українцям дадуть грошей на оплату комуналки.