В Україні вартість послуг водопостачання та водовідведення змінюється в залежності від багатьох факторів: від джерела води до відстані до споживача та якості самої води. Останнім часом Нацкомісія з енергетики та комунальних послуг планувала збільшити тарифи, але ці зміни ще не схвалені урядом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОлег Попенко, керівник спілки споживачів комунальних послуг, підкреслив, що стан водоканалів залишає бажати кращого. Вони потребують оновлення та ремонту. Попенко прогнозує, що платежі за воду можуть зрости від 10% до 60%.
Заявки на збільшення тарифів подано через те, що вони не підвищувалися останні два роки. Ціни на електроенергію зросли, мінімальна зарплата також збільшилась, тож водоканали опинилися у збитках. Вони також стикаються з неплатежами та проблемами з електроенергією
Експерт вважає, що підняття тарифів не вирішить основних проблем водоканалів, які вимагають масштабної модернізації. Він також зазначив, що фінансування від споживачів не завжди витрачалося за призначенням, а деякі кошти "пропадали".
Попенко додає, що різниця у тарифах пояснюється політикою власників водоканалів, більшість з яких належить місцевій владі. Водоканали, що інвестували в оновлення обладнання, можуть дозволити собі менше піднімати тарифи.
"Кошти споживачів розкрадалися, а зараз виходить, що потрібно підіймати тарифи на 50-60%"
В кінці кінців, Попенко наголосив, що підвищення тарифів може лише збільшити борги споживачів, адже не всі зможуть оплачувати зростаючі рахунки за комунальні послуги.
Але ті, хто бажає зекономити, завжди може знайти шляхи. Раніше Знай.ua вже повідомляв, що YASNO дали пораду споживачам, як менше платити за електроенергію.
Кожен споживач може вплинути на обсяги споживаної електроенергії та відповідно на нарахування у платіжках. Один зі способів – при купівлі нової побутової техніки звертати увагу на клас енергоефективності.