На сторінці Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області в Telegram з'явилася важлива інформація для всіх, хто розраховує на допомогу держави у вигляді житлових субсидій.

У публікації детально роз'яснено, за якими критеріями вирішується питання про призначення субсидій, а також вказано умови, за яких можлива відмова у їх наданні.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21 жовтня 1995 року, встановлено чіткі правила щодо порядку призначення житлових субсидій. Головним фактором, який враховується при розгляді заявок на субсидії, є різниця між фактичною вартістю комунальних послуг та обов’язковим платежем, який повинен здійснювати кожен громадянин.

Субсидії. Фото: скрін youtube
Субсидії. Фото: скрін youtube

Кому відмовлять у субсидії

 • загальна площа квартири більше 130 кв. м, житлового будинку — більше 230 кв. м (норма не застосовується до дитбудинків сімейного типу, багатодітних сімей, сімей, де є троє і більше дітей, які перебувають під опікою та піклуванням);
 • у власності когось із членів родини є транспортний засіб, випущений менше 5 років тому (крім мопеда та причепа);
 • у власності є більше одного транспортного засобу, випущеного менше 15 років тому (крім мопеда та причепа);
 • у складі сім'ї є повнолітні безробітні, одержувачі доходу нижче мінімальної заробітної плати, які не сплачують ЄСВ (крім студентів та одержувачів соціальної пенсії);
 • є борг з оплати послуг ЖКП більше трьох місяців і загальна сума перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • у складі сім'ї є неплатник аліментів (більше трьох місяців);
 • громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання;
 • хтось із зареєстрованих членів сім'ї протягом року перед зверненням за субсидією здійснив купівлю на суму понад 50 тис. грн (окрім оплати лікування);
 • у субсидії не повинні відмовити, якщо протягом півроку перед покупкою нового житла було продано інше;
 • хтось із членів сім'ї купував валюту на загальну суму в 50 тис. грн протягом року перед зверненням;
 • у когось із членів сім'ї є депозит більше 100 тис. грн;
 • у складі сім'ї є власник більш одного житлового приміщення (крім житла на тимчасово окупованих територіях і на лінії зіткнення; такого, що належить на праві спільної сумісної або часткової власності та розташоване в сільській місцевості).

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Притула хоче запрягти ухилянтів: "Хе**чити по 16 годин на день" Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти
Показати ще

Як розраховується субсидія

Обов'язковий платіж розраховується індивідуально для кожної родини, виходячи з сукупного доходу її членів. Це означає, що при розгляді заявки на призначення субсидії буде враховано фінансовий стан саме вашої сім'ї, щоб визначити, яка частина ваших доходів може бути спрямована на оплату комунальних послуг.

Ця система розрахована на те, щоб забезпечити соціальний захист найбільш незахищених верств населення, дозволяючи їм отримувати фінансову підтримку у вигляді субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у разі виникнення фінансових труднощів.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Пам'ятайте про борги

Для всіх наших уважних читачів ми вже писали, що комунальники розпочали кампанію з покарання боржників. Першими під відключення потрапляють споживачі з найбільшими боргами – дехто заборгував понад 100 тисяч гривень.

"Починаємо з мешканців приватного сектору, по багатоповерхівках ще ведуть підготовчі роботи", - заявила глава управління водоканалу.

Комунальники попередили, що боржники можуть уникнути відключень, але для цього необхідно негайно звернутися до фахівців водоканалу та максимально погасити заборгованість. Для осіб, які мають фінансові труднощі, передбачена реструктуризація боргу.