Уряд України працює над новими ініціативами для збільшення доходів держбюджету, серед яких запровадження воєнного збору для фізичних осіб-підприємців (ФОП) стоїть на передовій.

Про це повідомив голова комітету з фінансових, податкових та митних питань Верховної Ради Данило Гетманцев під час телемарафону. Він зазначив, що Міністерство фінансів розробляє план, згідно з яким доходи бюджету мають зрости на 44 мільярди гривень.

Данило Гетманцев. Фото: скрін youtube
Данило Гетманцев. Фото: скрін youtube

"Мова йде про збільшення воєнного збору, введення такого збору для ФОП, які наразі його не сплачують, а також для юридичних осіб - платників єдиного податку, зокрема, за певні типи операцій, такі як купівля-продаж нерухомості, ювелірних виробів та інших", - деталізував Гетманцев.

Він підкреслив, що ці заходи є частиною комплексного підходу до збору необхідної суми.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"
Показати ще

"Уряд незабаром представить ці пропозиції у вигляді законопроєкту. Ми очікуємо його вже в березні", - додав народний депутат.

Податки / фото: Freepik
Податки / фото: Freepik

В контексті податкової політики Міністерство фінансів України розробило Національну стратегію доходів до 2030 року, яка передбачає, зокрема, запровадження прогресивної шкали податків. За словами заступниці міністра фінансів Світлани Воробей, нова система будується на європейському принципі "Чим більше заробляєш, тим більше платиш", при цьому за основу взято польську модель оподаткування малого та середнього бізнесу, де ставки коливаються від 2% до 20%.

Раніше Знай.ua повідомляв, що уряд завдасть удару по кишеням українців підвищивши акцизи на деякі товари та послуги. У 2024 році Україна планує збільшити доходи державного бюджету через низку заходів, серед яких відзначаються підвищення військового збору, акцизних податків та введення щомісячних авансових платежів із податку на прибуток для підприємств, які займаються роздрібною торгівлею пальним