Платіжки за комуналку викликають в людей багато питань. Але окрім сум в платіжках українцям потрібно сплатити комісію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ залежності від суми за "комуналку" та платіжної системи через яку ви здійснюєте оплату, залежить й розмір додаткової плати. Про те, де вигідніше оплачувати платіжки, дослідили журналісти порталу Мінфін.
Щоб дізнатися, де комісія менша, було досліджено три популярні платіжні системи: ПриватБанк, МоноБанк та NovaPay.
Оплата через ПриватБанк
Сума комісія залежатиме від двох чинників: наявність договору між банком та комунальним підприємством та те, як саме клієнт сплачуватиме. Наприклад, розмір комісії за воду (договір укладений) становив лише 1 грн, а от за газ сума збільшилася до 3 гривень (договору не було). Якщо сплачувати через банкомат, відділення або за телефоном 3700, комісія буде найбільша. Її розмір складатиме мінімум 1% від суми платежу. Але в кожному випадку, додаткова плата становитиме мінімум від 3 до 25 грн.
Оплата через NovaPay
При сплаті в відділенні Нової пошти за реквізитами, комісія складе 1,5% від суми або мінімум 15 грн. Однак, в застосунку NovaPay, зараз обслуговування рахунку та здійснення платежів доступне без стягнення додаткової плати.
Оплата через МоноБанк
Оплата комуналки, штрафів, благодійних внесків, податків в більшості випадків здійснюється без комісії. Але це все можливе лише в застосунку фінансової установи.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, призначення субсидії в 2024 році: чи врахують допомогу на поховання
Раніше портал Знай інформував, з кожної квартири по 320 грн: українцям пояснили, яким буде новий платіж за газ
Також наш портал повідомляв, грошей немає, а погасити вимагають: українцям пропонують додати до боргів ще й кредити