Навіть у розпал війни інфляція в Україні скорочується. Зокрема у 2023 році вона сповільнилася в 5 разів, порівняно із 2022 роком.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк зазначає економіст ЦЕС Максим Самойлюк, це пов'язано із блокуванням кордонів поляками.
Логістичні проблеми заважали вивезенню продукції за кордон і цей фактор відобразився на ціновій політиці продуктів.
Справа в тому, що на внутрішньому ринку утворилась достатня кількість продукції, і ціни знижувались через зростання пропозиції на фоні великого врожаю.
Експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що порівнюючи врожаї 2023 і 2022 років, саме минулорічний був набагато кращим.
Це і зумовило зростання пропозиції та зменьшення цін на продукцію.
"Якщо ми порівнюємо грудень 2022 і грудень 2023 років, то тільки м’ясо показало 12% росту. Овочі, олія, цукор, яйця показали здешевлення, як порівняти з груднем 2022 року. Чому? Тому що їх дуже багато було вироблено", — зауважив фахівець.
Експерти попереджають українців про те, що продукти надалі будуть зростати у ціні, через те, що шлях в об’їзд польских кордонів виходить значно довшим і більш затратним, що буде закладено у цінник товару.
Зокрема це буде стосуватися продукції, яку Україна імпортує: банани, цитрусові, морепродукти та риба, а також корми для тварин.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, борщ тепер не для всіх: в Україні супермаркети оновили ціни на помідори, картоплю та капусту
Раніше портал знай інформував, українські супермаркети оновили ціни на яйця, хліб та молоко: визначено лідера з подорожчання
Також наш портал повідомляв, сало, ковбаса та сосиски перетворюються на делікатеси: нові ціни змусять плакати