Для всіх наших шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є кілька важливих новин. В Україні з кожним роком зростають вимоги до стажу. Наприклад, щоб у поточному 2023 вийти на пенсію, необхідно мати 30 років стажу. А ось у 2024 році – потрібно буде вже 31 рік.

Лише у 2028 році вимоги до стажу зупиняться на позначці 35 років. Але, крім наявності стажу, на розмір пенсії впливає зарплата, яку отримував пенсіонер під час своєї трудової діяльності.

Про це нагадують експерти порталу "На пенсії".

Оформлення пенсії, скріншот: YouTUbe
Оформлення пенсії, скріншот: YouTUbe

Так, громадянин, який сплачує внески із середньої зарплати, на пенсії зможе отримувати виплату у розмірі близько 29% звичного доходу. Нині це 4,5 тис. грн. При цьому той українець, який офіційно отримує мінімальну зарплату, отримає пенсію лише 2093 грн.

Популярні новини зараз
Виплати ВПО припинені: причини поновлення та як це можна зробити Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

А щоб отримувати пенсію у розмірі 10 тис. грн., офіційна зарплата має становити не менше 30 тисяч грн. Причому доходи мають бути офіційними з сплатою внесків.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

За прогнозами експертів, вже за 4 роки кожен другий українець у віці 60 років не зможе вийти на пенсію. Справа в тому, що зараз при виході на пенсію середній стаж роботи становить 32 роки, а в 2028 році його знадобиться 35 років.

Виконати таку норму зможуть у найкращому разі 50% українців. У 2023 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати 30 років стажу, у 63 роки – від 20 до 30 років стажу, у 65 років – від 15 до 20 років стажу.

Нагадаємо, як українцям враховуватимуть стаж роботи в Польщі при виході на пенсію: у ПФУ дали чітку відповідь.

Раніше повідомлялося, нарахування субсидій: кому не можуть перерахувати її автоматично.

Також, вихід на пенсію у 55 років: хто з українців має право і що для цього потрібно.