Настала дуже і незабаром дачники, мешканці сіл та власники приватних будинків розпочнуть прибирання на території. Нерідко люди спалюють сухе листя, гілки та траву, ігноруючи заборону. У ДСНС нагадують, що порушників штрафуватимуть, а в деяких випадках можуть навіть позбавити волі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРятувальники вкотре нагадують українцям, що спалювати суху траву або те ж листя та гілки будинку та на відкритих ділянках дуже небезпечно. Особливо якщо на вулиці спекотна погода.
Паліям сухої трави, згідно зі статтею 77 Земельного кодексу України, загрожують штрафи:
- від 170 до 340 гривень – для простих громадян;
- від 850 до 1190 гривень – для підприємців та посадових осіб.
Зазначається, що покарання може бути набагато суворішим, залежно від розміру території, де спалюється сухостій. Тож якщо пожежа переходить на поле, луки чи пасовища та території природно-заповідного фонду, то винуватця оштрафують на 90-150 тисяч гривень.
А якщо в результаті підпалу трави загинули люди, то винуватця можуть заховати за ґрати на строк до 5 років. При цьому під час військового стану підпал може бути прирівняний до диверсійної діяльності.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, від 3 до 30 тисяч гривень: українців каратимуть великими штрафами.
Також наш портал інформував, водіям підказали, як уникнути штрафу за поширене порушення: ось що потрібно зробити.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, повернення штрафів за торгівлю без касових апаратів: кого звільнили від сплати з 1 жовтня.