Про це повідомили в Українській асоціації агровиробників. За словами фахівців, європейські норми вимагають збільшення інвестицій, зокрема у нове обладнання та технології. Це означає, що собівартість продуктів зросте, через що споживачі також відчують подорожчання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Країни-члени ЄС передусім мають використовувати матеріали, виготовлені всередині Євросоюзу: наприклад, засоби захисту, добрива, посівний матеріал — все зазначене в ЄС дорожче за те, що використовується українськими аграріями", - пояснили в Асоціації.
Крім того, сільгоспвиробники мають підняти зарплати працівникам, через що додаткові витрати теж злетять. Водночас експерти очікують, що після вступу України до Євросоюзу кадрів побільшає. Тобто професіонали зможуть вільно виїхати до тієї ж Польщі для офіційного працевлаштування.
У майбутньому ці проблеми нівелюються, а український агропромисловий комплекс та економіка загалом зміцніють. Аграрії вже готуються до нових умов роботи, які вимагають на європейському ринку, щоб бути гідними конкурентами місцевим виробникам. Зокрема, зараз вони використовуються дедалі менше хімікатів, які заборонені до ЄС.
Нагадаємо, у квартирі ніхто не живе, а платіжки приходять: у YASNO пояснили, як уникнути нарахувань
Раніше ми писали про те, якщо чекали на привід поїхати на шашлики: супермаркети знизили ціни на свинину
Як повідомляв Знай.ua, адвокати не зможуть надавати "правову допомогу": як тепер бути українцям