В Україні відновили процедуру обов'язкової перевірки лічильників газу, проте деякі громадяни намагаються перешкоджати співробітникам облгазу, і не дають можливості провести демонтаж приладу обліку.

Багатьох цікавить питання, чи передбачена відповідальність за те, що українці вимагають перевірити лічильники на місці встановлення, мотивуючи це тим, що лічильник є його власністю.

Відповідь на це запитання надали експерти видання ГазПравда.

Лічильник газу, скріншот: YouTube
Лічильник газу, скріншот: YouTube

Відповідно до нормативно-правових актів, лічильник газу, що використовується для розрахунків за спожитий природний газ, є законодавчо регульованим засобом вимірювальної техніки, що підлягає періодичному перевіренню.

Популярні новини зараз
Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

У цьому значення немає, хто є власником приладу обліку – споживач чи облгаз.

При цьому періодичність перевірок лічильників газу встановлюється центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності.

Лічильник газу, скріншот: YouTube
Лічильник газу, скріншот: YouTube

Так, для лічильників газу класу 1,0 перевірки проводяться раз на 2 роки, для лічильників газу класу 1,5 – раз на 8 років. Клас лічильника вказаний у його техпаспорті.

Що загрожує за відмову від демонтажу лічильника

У зв'язку з тим, що у законодавстві зазначено, що періодичні перевірки можуть проводитись виключно облгазами, то перешкоджання його діям – це порушення, за яке передбачено відповідальність споживача.

У таких випадках співробітники облгазів складають Акт про порушення, в якому споживача попереджають під його підпис про те, що його рішення матиме наслідки.

газовий лічильник
газовий лічильник

Через 20 днів з дня складання Акту про порушення споживачеві буде здійснено розрахунок збитків за граничними обсягами споживання природного газу. Однак уникнути цього можна, надавши співробітникам облгазу доступ до лічильника газу для демонтажу протягом цього часу.

Відмова споживача у підписі зазначеного Акту не звільняє його від відповідальності.

Акт буде вважатися дійсним, якщо його підписав співробітники облгазу та одна незацікавлена ​​особа – представник ЖЕК, управдом, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення, або представник органу місцевого самоврядування.

Нагадаємо, "Нафтогаз" втратив гроші клієнтки, які були сплачені за доставку газу: "осіли" на рахунку компанії.

Раніше повідомлялося, як передати показники газових лічильників за кілька хвилин.

Також, у Мінсоцполітики готові збільшити фінансування субсидій: чи зміниться розмір виплат.