Українці, які досягли пенсійного віку, але не мають права на отримання пенсії через недостатній страховий стаж, мають можливість отримувати соціальну пенсію - тимчасову допомогу, що надається з метою соціального забезпечення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкась Валентина Луговцова із села Великоплоське Одеської області
Насамперед звернемо увагу, що у відповіді на лист вказано загальну інформацію та надано кілька варіантів стажу, необхідного для отримання пенсії за віком. Залежно від року народження та періоду відходу на пенсію, необхідний стаж може змінюватись. У такому разі пенсія за віком надається особам, які мають достатній стаж відповідно до встановлених нормативів.
Зокрема, з 1 січня 2023 року для отримання пенсії у віці 60 років необхідно мати не менше 30 років страхового стажу. Якщо у цьому віці недостатньо стажу, то право на пенсію виникає у віці 63 роки за наявності стажу не менше ніж 20 років.
У разі досягнення 65 років особи мають право на призначення пенсії за віком за наявності певного стажу. Залежно від року, в якому вона досягає цього віку, необхідний стаж може змінюватись від 15 до 25 років. Вказані вимоги діють до 2028 року.
Якщо в особи недостатньо стажу для отримання пенсії за віком (менше 15 років), то у віці 65 років вона може отримувати державну соціальну допомогу, яку надають замість пенсійних виплат. Ця допомога відома як соціальна пенсія за віком.
Зазначимо, що тривалість необхідного страхового стажу для отримання пенсії у віці 60 років з кожним роком зростає. Цей процес триватиме до 2028 року. Таким чином, для виходу на пенсію у віці 60 років у 2028 році потрібно мати не менше ніж 35 років стажу.
Нагадаємо, довго не знатимуть: в українців можуть відібрати частину субсидії, хто в зоні ризику
Як повідомляв "Знай.ua", по 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку
Знай.ua писав, чи можливий достроковий вихід на пенсію: яких вимог потрібно дотриматися