Українці, які постраждали на виробництві, мають право на страхові виплати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЮрист Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області Ольга Апанович пояснила, чи можна успадкувати право на отримання соціальних страхових виплат.
Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Існують два види спадкування: за заповітом та за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Втім варто зауважити, що права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, – до складу спадщини не входять.
При цьому, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів.
Таким чином, спадкоємці не мають права на щомісячні страхові виплати померлої особи, але можуть отримати компенсацію страхових виплат, які були призначені, але так і не були виплачені померлому за життя.
Нагадаємо, ми писали, що українські пенсіонери мають право обрати вид пенсії, яку будуть отримувати.
Як повідомляв "Знай.ua" працюючі пенсіонери отримають надбавки до пенсії: як рахуватимуть.
Також "Знай.ua" інформував, ціна знизилася, але особливо не розгуляєшся: українцям показали нові цінники на яловичину.