В Україні процедура вручення повістки має відбуватися за встановленими правилами, а в деяких випадках її можуть отримати родичі військовозобов'язаного. Про це нагадав і вказав на важливі нюанси юрист Максим Шинжирбаєв.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПовістку можуть вручити в будь-якому місці, норми не встановлені законом, але сама процедура повинна проходити за правилами. Так, уповноважені органи зобов'язані вручити заздалегідь видану та заповнену повістку, щоб її підписав військовозобов'язаний.
У деяких випадках повістку можуть отримати родичі, які досягли повноліття та на постійній основі проживають разом. Наприклад, якщо 18-річний чоловік підлягає військовій службі та живе з батьками, підпис на документ можуть поставити замість нього.
"Однак коли, наприклад, 40-річний військовозобов'язаний живе окремо, але прописаний у батьків, то в такому разі неможливо через родича вручити. Тільки якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно", - додав фахівець.
Повістку також не можуть надіслати поштою, у вайбер, повідомити по телефону або через SMS. Співробітники та уповноважені особи мають право вручити її лише особисто.
Українців попередили, що при відмові від вручення належно оформленої повістки, на них можуть відкрити кримінальну справу за ухилення. Це вже активно практикується, тож варто знати про нюанси.
Як повідомляв Знай.ua, українцям можуть заборонити вступати до ВНЗ через мобілізацію: "Поки що..."