Боржників аліментів, які ігнорують виплати протягом тривалого періоду, чекає посилена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність.

Якщо присутня заборгованість за три місяці, суд може стягнути майно порушника, що означає його арешт, вилучення та примусову реалізацію на користь заявника. Про це повідомили в управлінні Міністерства юстиції.

Гроші. Фото: скриншот Youtube
Гроші. Фото: скриншот Youtube

У випадку несплати аліментів чотири місяці та більше, державний виконавець може винести такі постанови:

  • встановити тимчасове обмеження на виїзд за межі України;
  • заборонити тимчасово керувати транспортним засобом;
  • тимчасово обмежити боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, метальними снарядами несмертельної дії (постанова скасовується на період дії воєнного стану);
  • встановити тимчасове обмеження на полювання.

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Термін несплати аліментів для винесення вищевказаних постанов зменшується з чотирьох до трьох місяців у випадку, якщо кошти виплачуються на утримання дитини з інвалідністю чи дитини, яка важко хворіє.

В Україні можна звернутися до суду та повідомити органи про вчинене кримінальне правопорушення (ухилення від сплати аліментів), якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за три місяці.

Нагадаємо, ми писали, що в Україні за рік зросли ціни на чоловічі труси, кросівки та одяг, жінки "не постраждали".

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні знову подорожчали тепличні огірки: радість від падіння цін була недовгою.

Також "Знай.ua" інформував, супермаркети порадували обвалом цін на популярні м'ясні смаколики, в скільки обійдеться буженина, ковбаски та бекон.