Повномасштабна війна, розпочата росіянами, триває вже другий рік - мільйони українців досі перебувають у Європі, Америці та інших континентах, втікши від збройної агресії окупантів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа рік програми підтримки біженців у різних країнах змінюються щодо житлових питань та виплат.
Наприклад, у Польщі понад 80 тисяч осіб проживають у готелях, пансіонатах, дитячих таборах. З 1 березня нові правила передбачають оплату проживання біженцями у таких "центрах". Ті, хто живе більше 120 днів, повинні віддати 50% вартості (але не більше 40 злотих на день).
З травня після 180 днів ця частка зросте до 75% (максимум 60 злотих). Винятки стосуються тих, хто не має фінансових коштів і не може працювати – матері з малечею, пенсіонерів, осіб з інвалідністю.
Українські біженці зі статусом захисту "S", які проживають на соціальній допомозі у Швейцарії, повинні перевірити свої активи, включаючи автомобілі, гроші та цінності. Наприклад, нашим людям потрібно продати автомобілі, якщо їхня вартість перевищує норму. У Люцерні, якщо активи перевищують 4 000 франків на особу або 10 000 франків на сім'ю, їх слід продати. Залежно від суми від продажу авто, соцдопомогу призупинять на якийсь час.
31 березня 2023 р. у Чехії завершується термін реєстрації для продовження тимчасового притулку. Українці, які не зареєструвалися в МВС, після цього терміну втратять статус і допомогу від центру зайнятості. Українцям потрібно буде орендувати окреме житло, бо чеським сім'ям, які прийняли біженців "безоплатно", припинять виплати. Їх збережуть лише тим, хто мешкає з українцями "під одним дахом".
Нагадаємо, біженці можуть розслабитись? Декларацію про доходи подавати не обов'язково
Як повідомляв "Знай.ua", українців попередили про виплати 6 600 грн: що потрібно знати
Знай.ua писав, біженців з України масово позбавляють статусу UKR і всіх виплат у Польщі: у небезпеці і ті, хто не виїжджає з країни