Українців попередили, що ціни на овочі можуть злетіти ще на третину, незважаючи на те, що вже зараз спостерігається їхня рекордна вартість. Однак після різкого підвищення, здешевлення все ж таки буде.

Ранні овочі традиційно дорожчають навесні, проте на їхню ціну цього року чинять тиск декілька чинників, як повідомив голова ГО "Українська аграрна асамблея" Олександр Гапон в ефірі інформаційного телемарафону телемарафону.

Овочі на ринку, фото rbc
Овочі на ринку, фото rbc

Загалом Україна втратила 30% територій, де вирощувалися тепличні овочі і звідки вони надходили на ринок. Через це імпорта побільшало, зокрема з Ізраїлю та Іспанії. Туреччина, як багатьом відомо, обмежила постачання продукції через катастрофу у лютому.

"Я думаю, що ціни до кінця травня не зміняться в меншу сторону. Я думаю, що зростання ще буде на деякі товари навіть на 25-30%. Це проблема: зберігати їх ніде, навіть закупівлі не було. Навіть цибуля цього року виросла, таких цін, як зараз - 50 грн, не було", - сказав він.

Популярні новини зараз
Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати Жертви, пожежі, руйнування: терористична Росія знову атакувала нічну столицю У мережі випливли унікальні кадри Олени Зеленської, які раніше були знищені: такими їх давно не бачили Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Ціни на овочі злетіли через те, що їх нема де зберігати. В Україні відсутні спеціальні центри, а розвиток напряму тепличної продукції давно стоїть на паузі, зазначив Гапон.