У період із травня по червень 2022 року в Україні понад 10 млн домогосподарств стали абонентами компанії "Нафтогаз", деякі громадяни навіть не знали про це. Однак це були вимушені заходи через критичну ситуацію в державі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа жаль, через незнання багато українців кілька місяців платили старим постачальникам, а компанія "Нафтогаз" почала виставляти борги.
Про це в деталях розповіли експерти порталу "На пенсії".
Мешканка одного з населених пунктів у Київській області звернулася з таким питанням: "Я весь час платила за газ до "Київоблгазу збуту". Коли всіх перевели до "Нафтогазу", нас не попередили. Тепер "Нафтогаз" пише, що у мене борг більше трьох тисяч гривень. Можливості звіритися немає. Поїхала до "Київоблгазу збуту". Невже не можна було повідомити людей про зміну постачальника? І чому не можна автоматично перевести сплачені гроші в "Нафтогаз"? Як мені бути?".
Подаємо заяву та чекаємо на гроші
Варто заявити одразу, що про це постійно писали медіа. Інформація також розміщувалась на сайтах постачальників газу. Але й зараз багато хто про це не знає і дивується, отримуючи рахунок із заборгованістю.
"Сума вашого боргу "Нафтогазу" досить велика і, звичайно, її треба повернути. Автоматично це зробити, на жаль, неможливо. Треба звернутися до попереднього постачальника і написати заяву про повернення коштів. Вона може бути складена у довільній формі, але з обов'язковою вказівкою номера особового рахунку", - відповіли експерти.
До заяви слід додати:
- копію паспорта власника особового рахунку (перші дві сторінки та реєстрація);
- копію ідентифікаційного коду;
- Довідку з банку з реквізитами карткового рахунку;
- копію квитанції про оплату природного газу за період, коли виникла переплата.
Усі копії документів мають бути засвідчені споживачем, а саме містити напис: "Згідно з оригіналом, дата та підпис".
Надіслати пакет документів постачальнику можна також поштою або на електронну адресу. Зокрема, компанія "Київоблгаз збут" просить надсилати документи:
– за адресою: 04108, м. Київ, проспект Свободи, 2 Г, Бук. А;
- На електронну пошту: contact@kvgaszbut.com.ua.
Повернути переплату мають протягом 14-30 календарних днів.
Нагадаємо, українці із боргами за комуналку мають право оформити субсидію: що для цього потрібно.
Раніше повідомлялося, виняток із правил: хто з українців має право не платити за розподіл газу.
Також, встигнути до травня: українцям нагадали, що треба зробити, щоб не залишитися без субсидії.