У Нацбанку, фінансовому регуляторі країни, розповіли що вплинуло на те, що гривня нарешті не лише стабілізувалася, але й зміцніла.

Наприкінці лютого та початку березня гривня демонструє зміцнення. За словами члена Ради НБУ Василя Фурмана, це сталося внаслідок взаємодії трьох факторів. Про це він розповів у Медіацентрі.

Банкноти гривні, скріншот з відео
Банкноти гривні, скріншот з відео

Протягом останніх тижнів гривня посилювалась. На такий тренд впливало дуже багато факторів. Перший - професійні дії Нацбанку і ті заходи, що вживав Національний банк, які пов'язані з тим, що люди можуть розміщувати кошти на депозитах у валюті, - сказав Фурман.

Представник Ради Нацбанку наголосив, що на гривню вплинув сезонний фактор, адже до війни весною гривня завжди "дуже гарно себе почуває".

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Гроші. Фото: скриншот Youtube
Гроші. Фото: скриншот Youtube

Останній фактор — комунікаційний. Люди в Україні сьогодні довіряють гривні, впевнений Фурман. За його прогнозом, українці довірятимуть банкам і надалі, що буде підкріплювати гривню. Також він зазначив, що війна в цілому не вплинула на безперебійність роботи банківської системи.

Наприкінці першого весняного тижня, долар зупинився на позначці 39 грн за долар а євро наблизилося до 41 грн.

Нагадаємо, ми писали, забудьте дорогу в обмінник: українців навчили економити на купівлі долара — де вигідний курс.

Як повідомляв "Знай.ua" у Lifecell підняли вартість тарифів майже вдвічі, компанія поспішила виправдатися: "Як був поганий зв'язок...".

Також "Знай.ua" інформував, що валютні депозити отримують друге життя: НБУ пояснив зацікавленість українців.