В Україні незабаром можуть злетіти тарифи на комунальні послуги, а саме на електроенергію та газ. Скільки доведеться платити українцям, розповів експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко.

На думку експерта, тарифи на електроенергію для населення можуть піднятися до 2,5-3,5 гривні за кожний кВт*годину, а за кубометр блакитного палива доведеться платити від 12 до 14 гривень. Він додав, що економічно обґрунтовані тарифи набагато вищі за ринкові і зараз компенсацію різниці в цінах покладено на державний бюджет.

Комунальні тарифи, кадр з відео
Комунальні тарифи, кадр з відео

Однією із головних причин підвищення тарифів є ситуація в енергетичній системі. Після атак російськими окупантами багато об'єктів пошкоджено і для проведення ремонтних робіт необхідні мільярди доларів, яких у компаній немає.

Водночас існує й стримуючий фактор, який змушує засумніватися у доцільності підвищення тарифів на даний момент. Це платоспроможність українців, яка через війну сильно знизилася і багато хто навряд чи справляється з чинними тарифами на комуналку.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Зазначається, що тарифи на газ і електроенергію в Україні точно підвищуватимуться, проте поки що складно спрогнозувати це під час війни або після перемоги.

Раніше портал Знай повідомляв, платити чи не платити: українці досі сумніваються щодо оплати за розподіл газу.

Також наш портал інформував, що пільги багатодітним сім'ям: що треба зробити, щоб не втратити державну допомогу.

Крім того, ми писали, що частина українців має право не платити за комуналку: хто може розраховувати на "привілей".