В Україні є дуже багато людей, що палять, тому тютюнові вироби популярні, а ось ціни на них в останні роки підвищуються. Це викликає занепокоєння серед споживачів та експертів. На подорожчання впливають декілька проблем.

Українська асоціація виробників тютюнової продукції підрахувала, що у 2021 році вартість цигарок в Україні зросла на 14,2%, а середня ціна за пачку становила 45 грн.

Паління, скріншот: YouTube
Паління, скріншот: YouTube

Ще свою роль відіграє висока акцизна ставка на тютюнові вироби – 51,7% від ціни пачки.

Ось що впливає на вартість цигарок в Україні, зазначають у виданні "inforesist":

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще
  • збільшення податкових ставок на тютюнову продукцію;
  • зростання вартості сировини;
  • проблеми, пов'язані з несанкціонованим виробництвом та контрабандою тютюнових виробів.

Дике подорожчання цигарок створює безліч проблем не тільки для споживачів, а й для економіки країни. Справа в тому, що на ринку з'являється все більше несанкціонованого виробництва та контрабанди продукції. Це дуже сильно б'є по держбюджету, а рівень злочинності лише зростає.

Підробка сигарет \\ фото прес-центр СБУ
Підробка сигарет \\ фото прес-центр СБУ

Також високі ціни знижують споживання, від чого в результаті страждають виробники та їх доходи. Підприємства та їхні працівники зазнають збитків.

Але ще важливо враховувати, що нелегальні сигарети є дуже шкідливими, оскільки містять небезпечні домішки. У них знаходили аміак – він сприяє тому, щоб цигарка не тухла і нікотин швидше всмоктувався у кров. Ще толуол, сильний промисловий розчинник та оцтову кислоту.

цигарки
цигарки

Нагадаємо, адвокат нагадав, що буде якщо надурити військкомат "гіпсом" або "туберкульозом": "Відправлять на..."

Раніше ми писали про те, що рано раділи: весняна індексація не гарантує підвищення пенсій на 20%