Українська гривня за рік знизилася на дві сходинки вниз, та тепер займає четверте місце з кінця у списку недооцінених валют світу, згідно з даними Індексу Біг Мак.

Минулого року гривня була на шостому місці. Про це свідчать оновлені дані на порталі The Economist за січень 2023 року.

Біг Мак. Фото: Youtube
Біг Мак. Фото: Youtube

Дослідження, яке проводиться з 1986 року, розраховує вартість бургера "Біг Мак", який продається в популярній мережі фаст-фудів "МакДоналдс". The Economist порівнює вартість бургерів у всіх країнах світу з його вартістю в США. Таким чином визначаючи переоцінений або недооцінений курс долара.

Цього року, різниця між цим та фактичним обмінним курсом, 36,92 грн, передбачає, що українська гривня недооцінена на 53,5%. Тобто, якби порівняння обмінних курсів було до бургера, то долар коштував би 17,16 грн.

Популярні новини зараз
Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Дані для розрахунків взяли у мережі "МакДональдс" в Україні та США. Біг Мак коштує в Україні 92 гривень, тоді як у США - 5,36 долара. Курс купівельної спроможності має бути 17,16 грн за долар.

Скриншот: індекс Біг Мак для української гривні
Скриншот: індекс Біг Мак для української гривні

Цікаво, що "попереду" валюти Тайвані, Індонезії, Єгипту. А переоціненими валютами є валюти розвинених країн, таких як Швейцарія, Уругвай, Норвегія, Швеція та Німеччина.

Рейтинг Біг Маку почали складати в 1986 році та за основу розрахунків взяли ціну звичайного бутерброда. Фінансисти пояснили свій вибір тим, що гамбургер Біг Мак — це своєрідний аналог продуктового кошика оскільки в ньому є хліб, м'ясо, і овочі.

Нагадаємо, ми писали, що буде з доларом до кінця лютого: українцям повідомили про реальну ситуацію з валютою.

Як повідомляв "Знай.ua", руйнівний вплив: що буде з курсом долара найближчим часом.

Також "Знай.ua" інформував, українцям обіцяють виплатити по $1050: які умови та на що можна витратити.