Ще й до повномасштабного вторгнення російських окупантів українці мали труднощі щодо оплати квитанцій за комуналку. Однак зараз, за ​​умов війни, "заморожені" тарифи ще сильніше б'ють по гаманцю українців, оскільки реальні доходи населення впали. Величезні суми до оплати приходять навіть попри погану ситуацію зі світлом.

Тим не менш, є один фактор, який може хоч трохи послабити тиск на гаманці громадян.

Про те, якої помилки припускаються споживачі, розповів заступник голови КМДА Петро Пантелєєв українським журналістам.

Платіжки. Фото: скрін youtube
Платіжки. Фото: скрін youtube

За його словами, побутові користувачі можуть побачити "завищені" суми у платіжках за комуналку з різних причин. Найчастіше громадяни вчасно не вносять свідчення лічильників. Це часто з від'їздом із міста.

Популярні новини зараз
Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Мешканці двох областей платитимуть за газ інакше: у Нафтогазі виступили із терміновим зверненням Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня "Схожий на зал*пу...": батько дитини Софії Стужук придумав собі розвагу, блогерці радять більше не народжувати
Показати ще

"Але без показників лічильника закон зобов'язує виконавця послуги нараховувати за середньозваженим показником споживання послуги", - пояснив Пантелєєв.

Через такі моменти часто виникають спірні ситуації, пов'язані з нарахуваннями за холодну та гарячу воду. У такій ситуації потрібно уявити справжні показники лічильника, провести звірку – після чого роблять перерахунок.

Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube
Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube

Якщо користувачі вже сплатили кошти за неправильними показниками, вони будуть зараховані в суму платежу на наступний місяць.

Петро Пантелєєв додав, що показники лічильників потрібно обов'язково передавати, якщо ви не користувалися електроенергією, холодною та гарячою водою. Потрібно вказувати показники, аналогічні до тих, які були минулого місяця.

Нагадаємо, "За рахунок бюджету...": киянам пообіцяли не підвищувати тарифи на воду, але не все так просто.

Раніше повідомлялося, пенсійний вік і "мінімалка" в Європі та Україні - порівняння: де умови для людей похилого віку кращі.

Також, кому 5000 грн., а комусь копійки: у ПФУ показали, як зросли пенсії українців.