Для наших читачів, котрі уважно стежать за цінами на м'ясні продукти на полицях українських супермаркетів, є важливі новини. Справа в тому, що згідно з інформацією експертів з ринку, м'ясні продукти дешевшали через сезон свят. Тепер мешканці нашої країни знову ж таки повернулися до режиму "економ".

Згідно з нормами, людина повинна за рік споживати близько 90 кг м'ясних продуктів, а зараз українці отримують лише по 64 кг м'яса, і то далеко не кожен громадянин може дозволити собі таке задоволення.

Економічний експерт Олег Пензін вважає, що головна причина недоїдання, це не турбота про збереження життя поголів'я, а звичайна нестача грошей.

Ціни на м'ясо, скріншот: YouTube
Ціни на м'ясо, скріншот: YouTube

За його словами, і до повномасштабної війни українці споживали менше м'яса, ніж потрібно (близько 67-68 кг на особу на рік). Однак у останній рік ситуація погіршилася - реальні доходи населення скоротилися приблизно чверть.

Популярні новини зараз
"100 ракет по Україні": екстрасенс попередив українців про підступні плани росії Війна в Україні таки дійшла до Ані Лорак, але з іншого боку: росіяни знищили будинок Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків
Показати ще

“Зараз їмо на рівні 64 кг. У середньому ми знизили загальний обсяг споживання м'яса, і це об'єктивна річ, тому що воно дороге”, – зазначив експерт.

Курятина, скріншот: YouTube
Курятина, скріншот: YouTube

Тенденція до економії впливає не тільки на загальну кількість споживаного м'яса, але і на популярність його видів. Тільки курячого м'яса близько 56% у загальному м'ясному раціоні українців, нічого дивного в цьому немає, бо воно найдешевше. Споживання яловичини не перевищує 18%, при тому, що в Європі цей показник – близько 50%.

Ось, наприклад, ціни на курятину, актуальні на кінець січня:

Ціни на курятину, скріншот: Minfin
Ціни на курятину, скріншот: Minfin

Нагадаємо, один із найулюбленіших видів м'яса серед українців подешевшав: є можливість забити морозилку.

Раніше повідомлялося, що в супермаркетах злетіли ціни на 5 популярних продуктів: що пропонують покупцям.

Також, вареники та борщ будуть без сметани? Нові ціни не залишають українцям вибору.