В Україні набули чинності нові вимоги для виходу на заслужений відпочинок, через які деяким громадянам доведеться працювати. Про це повідомляє "Пенсійний кур'єр".

Починаючи з 1 січня, в Україні виріс мінімальний страховий стаж, який потрібен для виходу на пенсію у 60 років. 2023 року вчасно вийти на заслужений відпочинок зможуть лише ті особи, які змогли накопичити 30 років і більше страхового стажу.

Скрін, відео YouTube пенсіонерка
Скрін, відео YouTube пенсіонерка

Чимало українців довгі роки працювали неофіційно, отримуючи зарплати в конвертах, і їм відповідно не нараховувався стаж, адже за них не сплачувались податки. При цьому чимало громадян зовсім не мали роботи. У воєнний час ця проблема лише загострилася, тож у майбутньому у багатьох українців можуть виникнути труднощі з виходом на пенсію.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Десять років в'язниці та 50 тисяч гривень штрафу: найжорсткіші покарання, які можуть заробити українські водії Українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо Володимир Зеленський взявся за Андрія та компанію з Івано-Франківська, який знущався з українок: "До 7 років в'язниці" Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт
Показати ще

До речі, українці, які не добрали необхідний стаж, будуть змушені продовжити працювати до 63 або 65 років, залежно від того, скільки не вистачає. Ті, хто не зміг накопичити навіть мінімальний стаж, зможуть отримувати соціальну пенсію. У той же час існує можливість докупити стаж, якого бракує.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери можуть отримати доплату у розмірі 10% від прожиткового мінімуму: хтось у щасливчиках.

Також наш портал інформував, пенсія у 54 роки: українцям назвали умови виходу на заслужений відпочинок достроково.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що у 2023 році роботодавці перестануть звертати увагу на професійні навички співробітників: кому пощастить працевлаштуватися.