Які програми допомоги будуть актуальні для внутрішньо переміщених осіб від України та міжнародних організацій у 2023 році.

Переселенці, які до квітня 2022 року включно оформили виплати через "Дію", продовжать отримувати допомогу у розмірі 2 тис. грн для дорослого та 3 тис. грн - на дітей та осіб з інвалідністю.

Допомога ВПО. Фото: Youtube
Допомога ВПО. Фото: Youtube

"Прихисток" — це програма, яка дає можливість отримати тимчасове житло та компенсацію від держави за комуналку. Також власникам житла, де мешкають ВПО, держава виплачує компенсацію 900 грн на місяць.

Передбачено компенсації підприємцям, які працевлаштували у себе переселенців. Їм виплачують допомогу у розмірі мінімальної зарплати (6700 грн) за одного працевлаштованого.

Популярні новини зараз
Заступник міністра оборони України ховає кілограми грошей під ліжком: промовисте відео Тікати вже немає куди: які види повісток можуть отримати Україна під час мобілізації Субсидії, зарплати та пенсії: які зміни принесе українцям лютий Заплатять у 8 разів більше: українцям перерахували доставку газу
Показати ще

Гроші, виплати. Фото: скриншот Youtube
Гроші, виплати. Фото: скриншот Youtube

Міжнародні організації

Червоний Хрест надає щомісячну допомогу українцям у розмірі 2500 грн. Список отримувачів формується на основі бази ВПО та платформі "єДопомога".

ЮНІСЕФ пропонує допомогу сім'ї з 3 і більше дітей, які постраждали від війни. Таким сім'ям призначають виплати у розмірі 2200 грн раз на місяць.

З січня 2023 року переселенці в Україні можуть отримати по 2200 грн від держави та організації Save the children. Заявки на цей вид допомоги можна подати через державний портал "Дія" або на платформі "єДопомога".

Переселенці можуть розраховувати на грошову допомогу від ООН. Виплати можна отримувати протягом кількох місяців по 2200 грн на особу. У січні можна зареєструватися на допомогу від ООН в офісах та виїзних пунктах у десяти регіонах: Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Полтавській, Черкаській, Запорізькій, Одеській та Кіровоградській областях.

Заявки приймаються не лише від внутрішньо переміщених осіб, а й від українців у певних регіонах, які постраждали від бойових дій та повернулися на постійне місце проживання додому.

Нагадаємо, ми писали, хто не отримає субсидії у 2023 році: експерт пояснив, чому грошей не вистачить.

Як повідомляв "Знай.ua" додаткові виплати до пенсії від ПриватБанку: хто з українців може стати багатшим.

Також "Знай.ua" інформував, 6700 щомісяця: українцям можуть виплатити допомогу.