Українцям обіцяють суттєве подорожчання продуктів найближчим часом. Експерти виділяють декілька причин такої різкої зміни цін – це сезонність, тренди у світі та додаткові витрати виробників на альтернативні джерела енергії.

Насамперед ціни зростуть на овочі, як зазначив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін. А все тому, що в їхню ціну включатиметься частина, яка залежить від сезонного чинника. Більш того, багато продукції з Херсонщини та півдня Запорізької втрачено через тимчасову окупацію.

Овочі. Фото: скрін youtube
Овочі. Фото: скрін youtube

"Напевно, ми побачимо досить велике зростання ціни на олію. Минулого року вона зросла всього на 12% і досить серйозно відстає від загального тренду зростання цін. Тому, я думаю, цього року олія дорожчатиме", - дав прогноз експерт.

Хлібопродукти теж подорожчають після атак окупантів на інфраструктуру, тому що ті ж генератори можуть дозволити собі не всі виробники, тож їх використання включатиметься в кінцеві споживчі ціни.

Популярні новини зараз
Українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо 456 гривень щомісяця: хто з українців може оформити "бонус" до пенсії, лише одна умова Організатор п'яних вечірок щасливий, що став популярним: "В 19 років твій *бальник знає вся країна" Субсидії, зарплати та пенсії: які зміни принесе українцям лютий
Показати ще

"Всі ці додаткові витрати, пов'язані із встановленням джерел альтернативного харчування, будуть закладатися у вартість послуг та ціну товару, і як мінімум на 2,5-3% зросте загальна інфляція через блекаути. Так що я думаю, що це також додасть до загального зростання цін", - підбив підсумки експерт.

Супермаркет, фото: Знай.ua
Супермаркет, фото: Знай.ua

Нагадаємо, в Україні стрімко дорожчає цибуля: у чому причина і чого чекати далі

Раніше ми писали, що в Україні скорочуються запаси яблук, цінники б'ють рекорди