Українці вже пережили кілька хвиль звільнень, після яких багато хто залишився без роботи та засобів до існування.

Спочатку коронавірус, який відправив багатьох на удальонку у кращому разі, потім і великомасштабна війна, яку затіяла росія. І здавалося б, що куди далі? Але ні, українців попередили про нове скорочення посад, а отже – звільнення.

Українці, фото: Знай.ua
Українці, фото: Знай.ua

Керівник напряму рекрутингу та Executive search порталу GRC.ua Наталія Слинько повідомила, що в Україні наприкінці року очікується досить високий рівень безробіття, а під Новий рік або відразу після нього у багатьох компаніях пройде чергова хвиля скорочень.

Про це стало відомо завдяки матеріалу UBR.ua.

Популярні новини зараз
Внаслідок нічного ракетного удару по Києву загинули діти (оновлено) "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Так, за словами Слинько, причин для цього є кілька. До першої відноситься те, що далеко не всі підприємства відновили свою роботу.

"По-перше, далеко не всі підприємства відновили свою роботу. А по-друге, кінець року - це час підбивати підсумки. Тому, ще якась кількість людей, швидше за все, покинуть свої компанії в результаті скорочень", - сказала вона.

При цьому керівник напряму рекрутингу наголосила, що на цей процес сьогодні дуже сильно впливає ситуація із перебоєм електропостачання. Справа в тому, що далеко не всі компанії можуть забезпечити постійну роботу, а гроші на збереження штату витрачаються чималі.

Відключення світла, фото: Знай.ua
Відключення світла, фото: Знай.ua

Для того, щоб вижити, багато компаній змушені переїжджати до нових офісних центрів, які забезпечують безперебійне постачання електроенергії.

"Це сильно збільшує витрати на утримання, але компаніям у такому разі не потрібно займатися пошуком шляхів для самостійної генерації та закупівлею тих самих Starlink. Другий варіант – компанії шукають коворкінги. Якщо ж компанія має свій офіс, то більшість таких компаній, як показує практика, вже забезпечили себе чи елементами генерації, чи збереженням енергії", – пояснила Слинько.

"Пункт Незламності", фото: Знай.ua
"Пункт Незламності", фото: Знай.ua

А ось про те, що буде з ринком праці у 2023 році говорити важко, адже це залежатиме від багатьох факторів.

Не останню роль у цьому процесі може зіграти і держава. Особливо, якщо підтримуватиме проєкти перенавчання та перекваліфікації.

Нагадаємо, що українцям пояснили підвищення тарифів на тепло під час війни.

Раніше ми повідомляли, що киян починають штрафувати за купівлю новорічних ялинок: як не потрапити на дерево "поза законом" чи смердючу сосну.