Українці тепер уже не вагаються у питаннях придбання генераторів, якщо гроші перебувають – треба брати. Є песимістичні прогнози, що в країні буде дефіцит електрики як мінімум до весни 2023 року.

Проте далеко не кожен українець знає правила безпечного використання як генератора, так і автомобільного акумулятора.

Давайте дізнаємося про основні правила безпечної експлуатації різних акумуляторів.

Зарядка для смартфона з автоакумулятора, скріншот: YouTube
Зарядка для смартфона з автоакумулятора, скріншот: YouTube

Чому акумулятори вибухають?

Все залежить від типу акумулятора та конкретної моделі. Для використання всередині приміщення взагалі радять лише гелеві АКБ або AGM типу. Але люди користуються всіма існуючими на ринку.

Популярні новини зараз
Навіть "Резерв+" тепер не потрібен: кому з українців значно спростили життя Екстрасенс "побачив" новий контрнаступ ЗСУ: розпочнуть успішні атаки Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників
Показати ще

Насамперед акумулятор може вибухнути через неміцні стінки. Катод з анодом зімкнуться і станеться вибух. Якщо катод з анодом з'єднуються, відбувається нагрівання, яке і провокує вибух. У деяких моделях є спеціальні клапани, вони випускають електроліт і тоді ризик вибуху менший. Але ці випари є небезпечними для здоров'я.

Знову ж таки, вибухнути акумулятори можуть і під час зарядки, особливо якщо це АКБ виключно автомобільний і не призначений для використання в побутових умовах. Найнебезпечнішим вважається тип акумулятора кобальтату літію.

Вибух літієвого акумулятора може виникнути, і якщо акумулятор поставити на швидке заряджання. Він повинен розряджатися та заряджатися у повільному (стандартному) режимі.

Якщо ж мова про звичайний кислотний акумулятор, то для нього небезпечне замерзання. АКБ може вибухнути від різкого перепаду температур, тому його не можна штучно зігрівати, а ще залишати на морозі.

Генератор, скріншот: YouTube
Генератор, скріншот: YouTube

Що робити з будь-яким типом акумуляторів?

Неакуратно кидати чи стукати по твердій поверхні.

Стимулювати замикання позитивної та негативної клеми.

Пробувати самостійно розібрати корпус акумулятора, який вже не працює. При контакті з інструментами може виникнути коротке замикання.

Також не можна штучно нагрівати акумулятор, наприклад, феном або будь-якими іншими подібними методами.

Нагадаємо, продукти рекордсмени: що в Україні подорожчало найбільше від початку війни.

Раніше повідомлялося, скільки коштує робота генератора на добу: їсть чимало бензину та солярки.

Також, Київстар закликав українців поділитися генератором з компанією.