Уряд запровадив мораторій на підвищення комунальних тарифів, зокрема цін на газ, втім, після війни вартість блакитного палива для населення зростатиме. Про це в інтерв'ю Forbes заявив глава "Нафтогазу" Олексій Чернишев і наголосив, що зростання цін буде поступовим і може розтягнутися на роки.

Олексій Чернишев наголосив, що поки що в Україні діє військове положення про підвищення тарифів немає й мови, але коли все закінчиться суми у платіжках українців зростатимуть.

Газова плита. Фото: скрін youtube
Газова плита. Фото: скрін youtube

Він пояснив, що багато років тарифи на газ в Україні не є ринковими і при цьому не компенсуються цими тарифами і немає дисципліни розрахунків. Через це галузь сильно страждає. Коли закінчиться війна, почнеться перехід на ринкові тарифи і цей процес буде поступовим з обов'язковою підтримкою субсидій, що потребують адресної монетизації. Загалом, за оцінками голови "Нафтогазу", перехід може тривати від 1 до 3 років.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
На українців чекають великі зміни у банках: кредитні ліміти та відмови у позиці Нові ліміти споживання електрики: які зміни запровадили в Україні з 8 лютого Гороскоп на тиждень з 6 по 12 лютого для всіх знаків Зодіаку: Водолії відпочинуть на всю, а Діви просунуться кар'єрою Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів
Показати ще

Зазначається, що ціна формуватиметься на українському ринку без прив'язки до європейського ринку.

Ми маємо власний видобуток, ми не повинні залежати в тарифоутворенні від імпорту Олексій Чернишов

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, 500-2000 кубів газу безкоштовно: хто з українців може претендувати на порцію блакитного палива.

Також наш портал інформував, українцям дописують зайві куби у платіжках за газ, у відомствах пояснили причину: перевірте зафіксовані обсяги.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв українцям пояснили, як отримати субсидію навіть за наявності боргу за комуналку: два варіанти вирішення проблеми.