Для українців, які є споживачами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, є наскільки важливими новинами. Найчастіше люди не вносять у список своїх фінансових витрат сигарети, кальянний тютюн, стіки; вино, шампанське або інші міцні напої. А починаючи з Нового року, можливо, доведеться це зробити.

Так, Міністерство фінансів України пропонує підвищити більш як на 60% вартість акцизних марок, які використовуються для маркування алкогольних та тютюнових виробів.

Про це йдеться у проекті постанови Кабміну, пише портал "Хвиля".

Супермаркет, скріншот: YouTube
Супермаркет, скріншот: YouTube

Вартість акцизної марки для алкогольних напоїв може зрости на 0,1279 грн. та становитиме 0,3205 грн. А вартість акцизної марки для тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагріву (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним керуванням та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пропонують збільшити на 0,057 грн. - до 0,1484 грн.

Популярні новини зараз
"Виписують повістки навіть пенсіонерам": найкращі приколи про обшук у Ігоря Коломойського, українці надривають животи від сміху Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..." Дружина "котлети" Тищенко підігріла скандал із Таїландом гарячими фото: вважає, що вийде перетворити на жарт Кому за 70: всі пенсійні доплати, які мають отримувати українці цієї вікової категорії
Показати ще

У Мінфіні вважають, що підвищення вартості акцизних марок є необхідним, адже витрати на виробництво постійно зростають. Зокрема, з початку року витрати виробників на електроенергію збільшилися на 74%, на теплову енергію – на 17%, на тепло – на 107%, на гаряче водопостачання – на 106%, а на охорону – на 6%.

Крім того, на 200% зросла вартість паперу, з якого виробляють акцизні марки, у 2022 році, а наступного року очікується зростання його вартості ще на 32,2%.

Важливо розуміти той факт, що підвищення акцизних марок найчастіше веде за собою подорожчання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Нагадаємо, готуйте пакети: українські супермаркети різко змінили ціни на картоплю, капусту, цибулю та моркву.

Раніше повідомлялося, буде лише вінегрет і "Закусочний": олів'є виявиться не по кишені українцям, подешевшали лише яйця.

Також, у ПФУ розповіли, як не залишитися ошуканими та розрахувати реальну суму пенсії.