Досвідчені городники розповіли, що моркву можна сіяти навіть взимку, сподіваючись на гарний ранній врожай. Вони запевняють, що пророщене після зимівлі в ґрунті насіння більш витривале до хвороб і дає кращий результат.

Передусім важливо вибрати правильний сорт моркви. Адже для посіву моркви "під зиму" підходять не всі сорти, особливо ті, які швидко проростають, повідомляє News.uaportal.

Щоб отримати гарний ранній врожай моркви, можна її посіяти навіть взимку. Найкращі сорти для озимої моркви: Вітамінна, Курода, Нантська 4. Врахуйте також, що втрати при озимому посіві будуть вищими, тому варто закласти на 10% більше насіння, а для гібридів – на 20-25%.

врожай моркви, скріншот з відео
врожай моркви, скріншот з відео

При посіві зверніть увагу на те, щоб температура повітря регулярно трималася на +5 градусах та не опускалася нижче. Саме у цей час земля починає тверднути. То ж орієнтовно посів можна здійснювати приблизно з кінця жовтня по листопад, а також на початку теплої зими.

Популярні новини зараз
"Як завжди...": українці з картами "Ощадбанку" отримали прострочки по комуналці, немає сил терпіти Любителів цигарок та горілочки чекають великі зміни: "стріляти" три гривні доведеться з терміналом Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

Обов'язково стежте за погодою, і якщо синоптики кажуть про настання ще одного "бабиного літа", то посів краще відкласти. Адже дуже важливо, щоб морква не проросла восени. Оберіть безвітряне та добре освітлене рівне місце. Добре підійде невелика височина, з якої сніг зійде в першу чергу.

Після перекопування грядки треба боронувати, приготувати борозни для посіву, на відстані 18-20 см, і накрити непромокальним матеріалом. Потрібно уникнути проростання бур'янів та розмивання дощем.

морква
морква

Потрібно також завчасно приготувати суху суміш для закладення насіння. Добре сіяти, коли земля вже холодна, і нею складно прикрити насіння. Для приготування сухої суміші, візьміть землю і торф у рівних частинах. Розбийте грудочки, а потім просушіть. Далі зберіть у відра або мішки і залиште в сухому приміщенні.

Зверніть увагу на те, щоб ґрунт був родючим і пухким, кислотність нейтральною або слабокислою. Хороші попередники для моркви - рання картопля, гарбуз, часник, цибуля, інші баштанні, огірки. Озима морква дає врожай на 20-30 днів раніше за весняну.

морква
морква, pixabay

Нагадаємо, українцям нагадали про борги за комуналку: як це вплине на призначення субсидії

Як повідомляв "Знай.ua", викиньте це негайно: як переконатися, що їжа безпечна для вживання, якщо холодильник довго не працював

Також "Знай.ua" писав, продукти, які допоможуть зігрітися: збережуть тепло у критичній ситуації