В Україні з 1 грудня починає працювати новий механізм нарахування пільг та субсидій. Передбачається, що це спростить надання необхідних документів. З настанням зими також піднімуться мінімальні пенсії та прожитковий мінімум. Поки що українцям пообіцяли тарифи не змінювати.

Давайте разом розбиратися, які саме зміни чекають на українців у сфері соціальних виплат.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Субсидії

До кінця листопада цього року органи соцзахисту продовжували діяльність із прийому та опрацювання звернень громадян з цього питання. А вже з 1 грудня цим питанням розпочне займатися Пенсійний фонд.

Голова Пенсійного фонду Євген Капінус пояснив, як тепер відбуватиметься оформлення субсидій для тих, хто цього ще не робив.

Популярні новини зараз
Арестович пояснив, до чого готується Залужний Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

"Людина подаватиме заяву та декларацію через відділення Пенсійного фонду, через громади, інші установи, крім соцзахисту, в електронному вигляді або у вигляді листа", - пояснив Капінус.

Українці, скріншот: YouTube
Українці, скріншот: YouTube

Прожитковий мінімум

Держбюджет цього року передбачає планове збільшення розміру прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум є базовим державним стандартом, від якого залежать розміри соціальних виплат: пенсії, допомога з безробіття, інвалідності, аліменти тощо. Середній показник зросте на 81 грн. та становитиме 2589 грн. на особу (замість 2508 грн з 1 липня).

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Пенсії

На підставі зміни прожиткового мінімуму у грудні відбудеться плановий перерахунок пенсій. Сума підвищення становитиме від 66 грн до 660 грн.

Зросте розмір наступних виплат:

– мінімальної та максимальної пенсії за віком – 2093 грн та 20930 грн відповідно;

– мінімальної пенсії шахтарів – 6279 грн.;

– мінімальної пенсії сім'ям військовослужбовців за втрати годувальника – 4186 грн;

– мінімальної пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

- Доплати за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів;

– надбавки донорам, підвищення ветеранам, жертв нацистських репресій тощо.

- Пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Розмір підвищення виплат кожному за пенсіонера визначається індивідуально. Перерахунок здійснюється автоматично без звернення громадян.

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Крім того, з 1 грудня передбачено підвищення пенсій непрацюючим особам до 70 років із повним страховим стажем (30–35 років для жінок/чоловіків). Мінімальна виплата для цієї категорії пенсіонерів з 1 грудня 2022 року становитиме 2500 грн.

Грошей на соціальні виплати Україна не має. Усі отримуємо від західних партнерів, каже економіст Володимир Дубровський.

Підняття прожиткового мінімуму на 81 грн. не компенсує значного зростання цін через війну. Однак це компроміс між тим, що держава може собі дозволити і тим часом щоб нічого не робити, додав експерт.

Нагадаємо, "Київгаз" звернувся до людей із важливим попередженням: стає небезпечно.

Раніше повідомлялося, заробляти стаж – необов'язково: в уряді вигадали нові умови для виходу на пенсію.

Також, тарифи на світ: скільки доведеться платити українцям за постійних відключень.