З 1 грудня 2022 року українцям піднімуть прожитковий мінімум, а разом із ним зміняться суми соціальних виплат і навіть деякі пенсії. Що чекає на українців, повідомляє портал "На пенсії".

Починаючи з 1 грудня в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму – до 2589 гривень на одну особу.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Для основних соціальних та демографічних груп населення прожитковий мінімум складе:

  • дітей віком до 6 років – 2272 гривні;
  • дітей віком від 6 до 18 років – 2833 гривні;
  • працездатних осіб – 2684 гривні;
  • осіб, які втратили працездатність – 2093 гривні.

В Україні до прожиткового мінімуму прив'язані соцвиплати та пенсії, тому їх розмір із 1 грудня зміниться. Так, мінімальний розмір пенсії за віком збільшиться до 2093 гривень. Збільшиться мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей віком до 6 років – до 1136 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – не менше 1416,5 гривні.

Популярні новини зараз
Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно Ніколи не спіть так, якщо хочете, щоб голова не боліла: найнебезпечніша поза, яка веде до інсульту Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Українці. Фото: скриншот з відео
Українці. Фото: скриншот з відео

Починаючи з 1 грудня допомога у зв'язку з вагітністю та пологами становитиме не менше 671 гривні. При цьому розмір мінімальної зарплати залишиться незмінним – 6700 гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, як українцям, які втратили у війну роботу, за короткий термін оформити субсидію: інструкція від Мінсоцполітики.

Також наш портал інформував, що в Україні до кінця року продукти можуть подорожчати вдвічі, а комуналка з паливом неприємно здивують: новий прогноз НБУ.

Крім того, наш портал інформував, що в уряді заборонили відключати українцям комунальні послуги за борги на час військового стану, але співробітники вимагають поваги.