У порівнянні з показниками вересня експорт українських товарів у жовтні зменшившись на 4,6% і склав 9,21 млн т, минулого місяця - 9,66 млн т.

Таку заяву зробив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці у Facebook. За його словами водночас вартість українського експорту зменшилася на 8,2% — до $3,81 млрд.

"До цього доклалося як зменшення обсягів експорту, так і зменшення світових цін як на продовольство, так і на промислові товари", — пояснив Тарас Качка. Тарас Качка

Згідно з його даними, обсяг експортованої пшениці у жовтні зріс на 9,7% — до 1,96 млн т, а кукурудзи — до 2,2 млн т (+2,7%). Натомість через завершення збирання врожаю зменшився експорт ріпаку — до 669 тис. т, що на 23% менше, ніж у вересні.

Фото: facebook.com/taras.kachka
Фото: facebook.com/taras.kachka

Популярні новини зараз
Сало, ошийок та грудинка: ціни на м'ясопродукти додали оптимізму українцям Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою 20 тисячам українців виплатять грошову допомогу: хто може розраховувати і як отримати Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності"
Показати ще

"В олієжировій галузі у жовтні маємо неприємну заміну. Експорт насіння соняшнику збільшився до 308 тис. т зі 180 тис. т у вересні. Натомість експорт олії зменшився на 10,3% — до 454 тис. т", — зауважив фахівець. Тарас Качка

Та все ж попри падіння в обсягах соняшникова олія лишилася лідером за виторгом — $502 млн. Проте це на 14,9% менше, ніж у вересні. Водночас 25% всього обсягу соняшникової олії експортовано до Індії.

Як повідомили в Мінекономіки, імпорт товарів в Україну у жовтні зріс на 2,6% — до $4,6 млрд, хоча його обсяги незначно зменшилися — на 3,1%, до 2,01 млн т. Водночас 25% обсягу імпорту і 16% вартості припадає на нафтопродукти.

Нагадаємо, у ПФУ пояснили важливий нюанс нарахування пенсії чоловікам: потрібно виконати одну умову

Як повідомляв "Знай.ua", чому булочки та хліб вам не вдаються: як правильно використовувати дріжджі, у цьому часто помиляються

Також "Знай.ua" писав, свіжий базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень у будь-який сезон року