В українських супермаркетах стрімко зростають ціни на продукти, зокрема фрукти. Наприклад, поласувати бананами тепер задоволення не з найдешевших лише за два місяці ціни підскочили до рекордних значень. Про це свідчать дані, опубліковані порталом "Мінфін".

В Україні стрімко дорожчають усі категорії товарів, особливо це помітно щодо продуктів харчування, адже у більшості сімей зараз це головна стаття витрат. На стрибок цін вплинуло повномасштабне російське вторгнення, яке спровокувало низку негативних наслідків для шляхів постачання продуктів та економіки країни загалом.

Так, станом на 1 листопада середні ціни на банани у супермаркетах досягли 63,47 гривні за один кілограм. Ще у вересні цінники були на рівні 55,89 гривні за кіло.

Ціни на банани. Фото: скрін Мінфін
Ціни на банани. Фото: скрін Мінфін

Якщо звернути увагу на статистику, то різке подорожчання цього фрукта почалося у вересні та продовжилося у жовтні. На даний момент цінники піднялися до найвищої позначки за весь час, починаючи з 2017 року.

Популярні новини зараз
"Газмережі" попередили про нововведення: стосується передачі показників лічильників Українці можуть звільнитися від сплати комунальних послуг: юристка підказала лазівку Українців чекає масований ракетний удар: Повітряні сили розповіли про план окупантів Залишать без будинку чи квартири: за яку суму боргу в українців забиратимуть нерухомість
Показати ще

Ціни на банани. Фото: скрін Мінфін
Ціни на банани. Фото: скрін Мінфін

Оскільки банани ввозилися в країну в основному по воді, стає зрозуміло, чому зараз ціни так стрімко зростають.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні подорожчав твердий і плавлений сир: нові ціни здолає далеко не кожен гаманець.

Також наш портал інформував, що гречку заборонили вивозити з України: зріс попит через паніку, торгові мережі не можуть забезпечити.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, неприємність не лише в ціні: українцям сказали, що ще на них чекає в супермаркеті на сирних полицях, обережно.